■ Zasady znakowania żywności

Termin: 9.05.2018 / godz. 11.30

Miejce: scena w pawilonie 7

Czy „mleko kokosowe” nadal sprzedamy jako mleko, a „masło orzechowe” pozostanie masłem? Czy każdy produkt spożywczy będzie można oznaczyć jako „polski” lub „tradycyjny”, albo zapewnić o jego „domowym” pochodzeniu? Czy lody „szampańskie” muszą mieć smak szampana? To tylko niektóre z pytań, na które podczas szkolenia odpowiedzą prawnicy z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr – Anna Wilińska-Zelek oraz Magdalena Zielińska.

Prelegenci w przystępny sposób przybliżą uczestnikom obowiązujące zasady oznakowania żywności, dzieląc się doświadczeniem zdobytym w ramach doradztwa dla podmiotów z branży spożywczej. Szkolenie będzie oparte o najnowsze orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, sądów krajowych oraz decyzje organów kontrolnych (w tym GIS i UOKiK). Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jakie informacje powinny zawierać opakowania produktów, a także kto odpowiada za prawidłowe opakowanie i oznakowanie żywności.

Prelegenci poruszą również temat dopuszczalności stosowania na opakowaniach żywności popularnych w branży oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych (np. „Nie zawiera …”) i zastanowią się – wspólnie z uczestnikami – jak sprostać wymogom w tym zakresie, biorąc pod uwagę fakt, że sposób formułowania etykiety produktu ma niebagatelny wpływ na podejmowane przez konsumentów decyzje. Opowiedzą o „dobrych praktykach” w branży, ale wskażą również i te, które były kwestionowane przez organy kontroli.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu, które będzie okazją do zadawania pytań i wyrażania wątpliwości.

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałami związanymi z tematem szkolenia udostępnionymi na blogu IPllectual prowadzonym przez zespół prawników kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr:

Kontrola jakości „Produktu polskiego” - czytaj >>>

Stosowanie znaku „Produkt polski” dla produktów przetworzonych i nieprzetworzonych - czytaj >>>

Szkolenie ma charakter otwarty - nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Wstęp darmowy dla wszystkich uczestników targów.

Prelegenci:

anna_wlinska-zelek_wkb_prezentacja.jpg

Anna Wilińska-Zelek

adwokat | kancelaria WKB Wierciński, Kwiecinski Baehr

Członek zespołu prawa własności intelektualnej & TMT oraz Life Sciences. Ma doświadczenie w bieżącej obsłudze prawnej spółek produkujących szybko zbywalne towary konsumpcyjne w skali krajowej i globalnej, w tym z zakresu opiniowania zawieranych umów czy prawnych aspektów zarządzania projektami (organizacja konkursów, eventy wewnętrzne i zewnętrzne).

magdalena_zielinska_wkb_prezentacja.jpg

Magdalena Zielińska

adwokat | kancelaria WKB Wierciński, Kwiecinski Baehr

Jest członkiem zespołu Italian Desk i wspiera zespół prawa własności intelektualnej oraz prawa umów handlowych. Ma doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych, w tym dotyczących nieuczciwych praktyk rynkowych i czynów nieuczciwej konkurencji, a także w doradzaniu podmiotom gospodarczym przy prowadzeniu kampanii reklamowych oraz wprowadzaniu produktów do obrotu. Specjalizuje się w sporządzaniu i opiniowaniu transgranicznych umów handlowych, w tym dotyczących międzynarodowej sprzedaży towarów. Wspiera również włoskich producentów owoców i warzyw w zwalczaniu naruszeń praw ochronnych do odmian roślin.

logo_wkbn_1d8775f2-7109-40bd-a028-a572e7

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr jest wiodącą polską kancelarią prawną świadczącą kompleksowe usługi z zakresu kluczowych dziedzin prawa gospodarczego. Prawnicy kancelarii to uznani eksperci m.in. prawa zamówień publicznych, prawa ochrony konkurencji, własności intelektualnej i TMT, restrukturyzacji, prawa korporacyjnego, nieruchomości, ubezpieczeniowego, energetycznego, pracy oraz ochrony środowiska. Mają również bogate doświadczenie w prowadzeniu transakcji fuzji i przejęć, postępowań sądowych i arbitrażowych oraz projektów infrastrukturalnych. Wysoki poziom usług odzwierciedlają liczne rekomendacje w polskich i zagranicznych rankingach firm prawniczych, przyznawane zarówno kancelarii, jak i jej prawnikom.

[ Wstecz ]
Patroni Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact