■ Żywność innowacyjna – najnowsze zasady wprowadzania do obrotu tzw. „nowej żywności”

Termin: 8.05.2018 / godz. 13.30

Miejce: scena w pawilonie 7

Nasiona chia? Olej z mikroalg? Guma guar? Jadalne skrzydła owadów? „Nowa żywność” podbija rynek całej Unii Europejskiej, co nie uszło uwadze unijnego ustawodawcy.

Prawnicy z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr – Anna Wilińska-Zelek i Magdalena Zielińska – serdecznie zapraszają na szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, co zmienia się w obrocie gospodarczym i konsumenckim w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2283 z dnia 25 listopada 2015 r. w sprawie nowej żywności.

Prelegenci opowiedzą również, czym jest „nowa żywność”, nanomateriały czy EFSA oraz jak uzyskać zezwolenie na wprowadzenie do obrotu innowacyjnych produktów, a także wyjaśnią z jakimi konsekwencjami muszą się liczyć przedsiębiorcy, którzy nie spełnią wymogów rozporządzenia lub naruszą zasady odpowiedniego etykietowania produktów. Spróbują również odpowiedzieć na pytanie, czy „nowa żywność” jest bezpieczna oraz wskażą kto to ocenia.

Szkolenie będzie prowadzone w oparciu o przykłady z praktyki i będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i zadawania pytań.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem udostępnionym na blogu IPllectual prowadzonym przez zespół prawników kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr:

"Nowa żywność” na nowych zasadach - czytaj >>>.

Szkolenie ma charakter otwarty - nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Wstęp darmowy dla wszystkich uczestników targów.

Prelegenci:

anna_wlinska-zelek_wkb_prezentacja.jpg

Anna Wilińska-Zelek

adwokat | kancelaria WKB Wierciński, Kwiecinski Baehr

Członek zespołu prawa własności intelektualnej & TMT oraz Life Sciences. Ma doświadczenie w bieżącej obsłudze prawnej spółek produkujących szybko zbywalne towary konsumpcyjne w skali krajowej i globalnej, w tym z zakresu opiniowania zawieranych umów czy prawnych aspektów zarządzania projektami (organizacja konkursów, eventy wewnętrzne i zewnętrzne).

magdalena_zielinska_wkb_prezentacja.jpg

Magdalena Zielińska

adwokat | kancelaria WKB Wierciński, Kwiecinski Baehr

Jest członkiem zespołu Italian Desk i wspiera zespół prawa własności intelektualnej oraz prawa umów handlowych. Ma doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych, w tym dotyczących nieuczciwych praktyk rynkowych i czynów nieuczciwej konkurencji, a także w doradzaniu podmiotom gospodarczym przy prowadzeniu kampanii reklamowych oraz wprowadzaniu produktów do obrotu. Specjalizuje się w sporządzaniu i opiniowaniu transgranicznych umów handlowych, w tym dotyczących międzynarodowej sprzedaży towarów. Wspiera również włoskich producentów owoców i warzyw w zwalczaniu naruszeń praw ochronnych do odmian roślin.

logo_wkbn_1d8775f2-7109-40bd-a028-a572e7

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr jest wiodącą polską kancelarią prawną świadczącą kompleksowe usługi z zakresu kluczowych dziedzin prawa gospodarczego. Prawnicy kancelarii to uznani eksperci m.in. prawa zamówień publicznych, prawa ochrony konkurencji, własności intelektualnej i TMT, restrukturyzacji, prawa korporacyjnego, nieruchomości, ubezpieczeniowego, energetycznego, pracy oraz ochrony środowiska. Mają również bogate doświadczenie w prowadzeniu transakcji fuzji i przejęć, postępowań sądowych i arbitrażowych oraz projektów infrastrukturalnych. Wysoki poziom usług odzwierciedlają liczne rekomendacje w polskich i zagranicznych rankingach firm prawniczych, przyznawane zarówno kancelarii, jak i jej prawnikom.

[ Wstecz ]
Patroni Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact