Patronat Honorowy
Partnerzy
Patronat Merytoryczny


Partner Programu
HOSTED BUYERS
Węgierskie trunki

Winiarnia Csányi z Villány zaprezentuje swoje produkty podczas targów Polagra Food.

Villány to ojczyzna węgierskiego czerwonego wina. To region uprawy winorośli na Węgrzech, który ma najkorzystniejsze warunki i znajduje się w najbardziej na południe wysuniętym miejscu, na tej samej szerokości geograficznej, co północna część obszaru uprawy winorośli w Bordeaux.

Historia

Winiarnia Csányi to kontynuacja przedsięwzięcia Zsigmonda Teleki, który  w 1881 roku założył Chateau Teleki Winery. Nazwa dostawcy Imperial Court i Royal Court stała się znana na świecie, dzięki odmianom winogron odpornym na wszy winogronowe. Winiarnia Chateau Teleki zdobyła wyróżnienie w dziedzinie uprawy winorośli, produkcji przeszczepów, a także szkolenia i edukacji winiarzy.

Współcześnie

Winnice Csányi znajdują się na najlepszych stokach regionu winnego Villány. Ich łączna powierzchnia przekracza 380 hektarów.

Sama winiarnia jest natomiast nowoczesnym przedsiębiorstwem produkującym wino, z wykorzystaniem nowych technologii, a jednocześnie z poszanowanie tradycji. Jej możliwości produkcyjne to obecnie około 2 milionów butelek rocznie.

Winiarnia ma wysoko rozwinięty system kontroli jakości pracujący w oparciu o jedno z najlepiej wyposażonych laboratoriów winiarskich na Węgrzech oraz ogromne zaangażowanie pracowników, od produkcji winorośli po marketing. Rozlewnia wyposażona jest w najnowocześniejszą obecnie dostępną technologię, zapewniającą bezpieczne obchodzenie się z gatunkowymi winami tradycyjnie dojrzewającymi w beczkach drewnianych lub w beczkach typu barrique.

Podczas tegorocznej edycji targów Polagra Food winiarnia będzie promowałą swoje najnowsze produkty: wina Teleki Tradíció 1881 Super Premium Villányi Franc 2015 oraz Teleki Tradíció 1881 Villányi Pinot Noir Rosé Brut 2016.

Wstecz

Patroni Medialni