Ruszyła 33. edycja POLAGRY

W Poznaniu wystartowała kolejna edycja targów POLAGRA.

To już 33. edycja tej imprezy. Bardzo szybki rozwój branży wymaga zmian w formule. Dlatego kolejna edycja targów POLAGRA Food będzie poświęcona głównie promocji eksportu, i odbędzie się już w maju.

Targi POLAGRA rozpoczęła konferencja prasowa Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa i rozwoju wsi, oraz Przemysława Trawy, prezesa MTP, na której zapowiedziano m. in. zmiany w targowej formule.

- Trudno uwierzyć, że od pierwszej edycji minęło tyle czasu. POLAGRA dziś to cały szereg targów, gromadzących 900 wystawców z 36 państw. Zgłoszono aż 200 nowości. Liczymy na ponad 50 tys. zwiedzających. W eksporcie żywności jesteśmy potęgą, podobnie jak w meblarstwie. Wystawcy z MEBLE Polska już dawno zażyczyli sobie, by zorganizować dla nich niezależne targi typowo proeksportowe. Podobnie chcemy wspierać eksporterów żywności. Dlatego POLAGRA Food w przyszłym roku stanie się imprezą, na którą będziemy zapraszać zagranicznych kupców. Odbędzie się już w maju - zapowiedział Przemysław Trawa, prezes MTP.

Krzysztof Jurgiel podkreślał, że polska żywność podobija kolejne rynki, nie tylko na zachodzie Europy, ale poza kontynentem. - Sprzedaż do krajów UE stanowi 81,5 proc. eksportu naszej żywności. Nie ograniczamy się jednak tylko do Europy. Coraz ważniejsze będą nowe kierunki. W ubiegłym roku sprzedaliśmy za granicę żywność za 24,3 mld zł. I półrocze 2017 było bardzo udane. Dlatego liczę, że w tym roku wartość eksportu znacząco przekroczy 25 mld zł - mówił w Poznaniu minister rolnictwa.

Wstecz

Patroni Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact