Patronat Honorowy








Partnerzy








Patronat Merytoryczny


























Partner Programu
HOSTED BUYERS




Polacy spożywają 400 mln litrów wina rocznie

Jakie mają preferencje w tym obszarze?

Spożycie wina w Polsce systematycznie rośnie, co za pewne jest wynikiem wzrostu zamożności społeczeństwa, zmiany nawyków żywieniowych oraz czerpania wzorców z kuchni zagranicznych.

Jak wynika z raportu „Polacy w świecie wina” przygotowanego przez Makro Cash & Carry Polska, największą popularnością w Polsce cieszą się wina czerwone, które wybiera 66% respondentów oraz półsłodkie (40%) i półwytrawne (39%). Kluczową rolę przy wyborze odgrywa smak oraz wytrawność trunku (Polacy nie przywiązują wagi do szczepu, choć coraz częściej świadomie decydują się na wina wysokiej jakości). Z badania wynika, że najchętniej kupujemy wina w dyskontach. Nie oznacza to jednak, że szukamy tanich produktów. Konsumenci chętniej sięgają po wina droższe do 30 zł za butelkę, podczas gdy jeszcze kilkanaście lat temu preferowano tanie wyroby winiarskie.

To optymistyczne wiadomości dla producentów wina. Szacuje się, że spożycie wina w Polsce będzie nadal rosło, a konsumenci będą poszukiwali coraz lepszych jakościowo trunków.

Dlatego już dziś zachęcamy producentów i dystrybutorów win do prezentacji swojej oferty podczas targów POLAGRA - największego w Polsce targów wydarzenia dla branży spożywczej, gastronomicznej i opakowaniowej.

Z potencjału polskiego rynku oraz możliwości kontraktacji, jakie stwarzają targi, w ostatnich latach korzystali m.in. producenci i dystrybutorzy win włoskich, niemieckich czy francuskich. W Poznaniu gościliśmy takie firmy jak Pieroth Polska Sp. z o.o., A MESA czy francuskie wytwórnie Cahor, Michel Fonne i AOP z Langwedocji.

Blok targowy POLAGRA, co roku wystawa zajmuje cały teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, a to jest ponad 50 tys. mkw. Nowoczesna infrastruktura pawilonów wystawienniczych daje niemal nieograniczone spektrum możliwości w zakresie aranżacji ekspozycji i prezentacji oferty. Każda edycja wydarzenia przyciąga kilkadziesiąt tysięcy profesjonalnych zwiedzających nie tylko z Polski, ale także zza granicy. Przedsiębiorcy odwiedzający targi podkreślają, że jej największym walorem jest dostęp do nowatorskich produktów stanowiących klucz do tego, by zaspokoić potrzeby konsumentów.

Zapytaj o ofertę udziału w targach!

zapytaj_o_oferte_2.png

Kontak dla wystawców:

Hanna Lisiecka,  tel. +48 691 028 384, e-mail: hanna.lisiecka@grupamtp.pl

 

Żródło:
https://mediamakro.pl/2425/pl/presskit/21692
http://www.portalspozywczy.pl/alkohole-uzywki/wiadomosci/systematycznie-rosnie-spozycie-wina,122634.html

Wstecz

Patroni Medialni